Vánoce ve Lhotě

V sobotu 27. srpna měly děti ve Lhotě Vánoce. Nechybělo vůbec nic. Ozdobený vánoční stromeček, koledy, vonné frantíky, sněhulák, rybí polévka, smažený kapr nebo obalované vepřové i kuřecí řízky, bramborový salát, cukroví. To vše a nejen to bylo na lhoteckém hřišti. I počasí se přizpůsobilo. O den dřív teplota šplhala přes 31 stupňů, v sobotu odpoledne bylo pouhých 12 stupňů.

akce pro děti

Číst dál: Vánoce ve Lhotě

75. narozeniny SDH Lhota

SDH Lhota oslavila 14. května 75. narozeniny. K této příležitosti byla uspořádaná soutěž hasičů na louce pana Rindy jižně nad jejich statkem.  Zúčastnily se čtyři družstva žen a jedenáct družstev mužů. Putovní pohár v kategorii žen získal SDH Zvole. Další v pořadí byly sbory dobrovolných hasičů z Hodkovic, Dolních Břežan a Okrouhla.

hasiči

Číst dál: 75. narozeniny SDH Lhota

Divadélko pod širým nebem

Od tří hodin 8. května bylo připraveno divadelní představení na molu jezírka u náměstí Na Sádkách. Pro děti zahrálo Občanské sdružení loutky v nemocnici Cirkus KUS-KUS.

akce pro děti, divadlo

Číst dál: Divadélko pod širým nebem

Předvánoční setkání na nově budovaném náměstí

Tým projektu Centrum Dolní Břežany uspořádal v sobotu 13.12.2008 od 13:00 hodin odpolední setkání na nově budovaném a pomalu se rýsujícím náměstí v Dolních Břežanech. Pro případ nepřízně počasí byl zbudován přístřešek s vytápění. Kromě informací o projektu bylo možné se seznámit s budoucími sousedy, ale také ochutnat obložené chlebíčky či vánoční cukroví, dát si šálek svařeného vína, horké čokolády, kávy nebo horkého čaje.

náměstí

Číst dál: Předvánoční setkání na nově budovaném náměstí

Star wars Mikuláš

SDH Dolní Břežany pořádalo akci nazvanou Star wars Mikuláš ve čtvrtek 4.12.2008 od 17:00 v klubovně hasičské zbrojnice. Byla to jedinečná možnost setkat se s některými postavami ze ságy Star wars. Členové první české jednotky, která je součástí mezinárodní 501. legie, a členové českého uskupení CSWU, která se specializuje na dění kolem Star wars, uspořádali soutěže předali dárky členům mladých hasičů SDH Dolní Břežany.

Mikuláš, Starwars

Číst dál: Star wars Mikuláš

Neoficiální stránky obce Dolní Břežany a jejich částí Lhota, Zálepy a Jarov